Termolifting - Zaffiro

Zaffiro® – szafirowa energia w walce z czasem…

Czym jest termolifting Zaffiro®?

To nieinwazyjna technika odmładzania i poprawiania kondycji skóry twarzy i ciała. Sekret jego działania polega na wytwarzaniu promieniowania podczerwonego IR, które podgrzewa włókna kolagenowe. W rezultacie obkurczają się one i powracają do pierwotnej długości, a skóra staje się elastyczna i napięta. Mniej widoczne są również zmarszczki, które ulegają wygładzeniu.

Myśląc o poprawianiu urody, poszukujemy naturalnych rozwiązań, a termolifting Zaffiro jest właśnie taką metodą. Odwraca on naturalne procesy  starzenia się skóry i utraty kolagenu, dzięki czemu możliwe jest jej ujędrnienie. Jednymi z największych zalet Zaffiro® są bezpieczeństwo i nieinwazyjność tej techniki.

 

Jakie rezultaty widzimy po Zaffiro®?

Termolifting Zaffiro® zapewnia znaczną poprawę kondycji skóry. Przede wszystkim zwiększa się gęstość skóry, staje się ona bardziej sprężysta i elastyczna. Co równie ważne, zmarszczki są zniwelowane, bruzdy nosowo-wargowe – spłycone, a opadające policzki – podniesione. W rezultacie poprawia się owal całej twarzy. Zaffiro® to skuteczny sposób na walkę z wiotkością i starzeniem się nie tylko skóry twarzy, ale także szyi i całego ciała.

Zaffiro® likwiduje wiotkość i opadanie skóry zarówno twarzy i szyi jak i całego ciała:
•    doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie również z rozstępami
•    likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion i ud oraz modeluje obszar nad kolanami
•    poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi


Jak wygląda schemat terapii Zaffiro®?

Ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia efektu zależy stanu skóry i jej jakości. Terapię rozpoczyna konsultacja ze specjalistą w celu oceny kondycji skóry i poznania wymagań pacjenta. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów na twarz, szyję oraz do 8 na brzuch, ramiona, uda. U pacjentów z małym zaawansowaniem procesu starzenia może wystarczyć nawet 1 zabieg.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt jest widoczny natychmiast po pierwszym zabiegu!
Zadawalające rezultaty są osiągane na skutek przebudowy struktury białkowego rusztowania naszej skóry. Proces ten wymaga czasu, co przedstawia poniższa rycina. Skurcze włókien kolagenu, oznaczone na rycinie kolorem czerwonym, widoczne są zaraz po wykonaniu zabiegi. Z kolei powstawanie nowych włókien kolagenu, które zaznaczone jest na żółto, jest procesem dużo dłuższym, trwającym od miesiąca do 6 miesięcy. Rozłożenie w czasie rezultatów sprawia, że zabieg Zaffiro®  pozwala na osiągnięcie efektów na całe lata.

Zabiegi przypominające, które pozwolą utrwalić rezultaty zabieg zaleca się wykonywać co 3 lub 6 miesięcy, gdyż dzięki temu możliwy jest nieprzerwany proces odbudowy kolagenu i zatrzymanie procesu starzenia się skóry.

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?

Termolifting Zaffiro® to zabieg bezbolesny, zapewniający pacjentom pełny komfort. Przed jego wykonaniem nie ma potrzeby stosowania znieczulania miejscowego, a w trakcie jego trwania na przemian oddziałują na pacjenta chłód i ciepło.

 

Dla kogo rekomendowane jest Zaffiro®?

Termolifting Zaffiro® został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które myślą o poprawieniu kondycji skóry ciała i twarzy, niezależnie od wieku. Profilaktycznie – aby zapobiec procesowi starzenia się skóry – można go stosować już między 25 a 35 rokiem życia, ale wtedy z reguły nie wykonuje się więcej niż jednego zabiegu. Osobom, który ukończyły 35. rok życia, zalecana jest już seria zabiegów. Ponadto z zabiegów Zaffiro® korzystają kobiety po ciąży. Termolifting można wykonywać na skórze opalonej czy skórze z problemami naczyniowymi.

 

Jaka jest zasada działania ZAFFIRO®?

Zasada działania termoliftingu Zaffiro® opiera się na działaniu promieniowania podczerwonego IR o długości fali (750-1800 nm). Głowica urządzenia, które emituje promieniowanie, wykonana jest ze szlachetnego szkła szafirowego. Promieniowanie pozwala na rozgrzanie nawet głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, a jednocześnie urządzenie zapewnia ochronne chłodzenie powierzchniowych warstw naskórka przed emisją IR, jak i po niej.

Pogrzanie dolnych warstw skóry, które jej najważniejszą częścią zabiegu, ma na celu podrażnienie włókien kolagenowych. Obkurczają się one, a skóra wraca do swojego pierwotnego stanu. Staje się bardziej napięta i elastyczna, a dzięki temu sprawia wrażenie młodszej. Zanikają też zmarszczki lub stają się mniej widoczne, a efekty te można zaobserwować już w trakcie zabiegu (I ETAP). Rezultatem termoliftingu, tym razem długofalowym, jest również pobudzenie fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Ilość białka wzrasta nawet o 30% procent, co korzystnie wpływa na lifting skóry. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, postępuje stopniowo. Pełne rezultaty zabiegu można zobaczyć po 3–6 miesiącach (II ETAP).

 

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg termoliftingu Zaffiro® składa się z kilku etapów. Na początku na te obszary ciała, które obejmuje zabieg, nakładany jest żel chłodzący. Będzie on chronił naskórek przed przegrzaniem i działaniem podczerwieni. Pomaga on także w prawidłowym prowadzeniu głowicy. Właściwa część zabiegu rozpoczyna się od schłodzenia skóry, która następnie podawana jest działaniu promieniowania IR. W trakcie trwania termoliftingu kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona.

Każdy impuls Zaffiro® składa się z 3 faz:•    I FAZA – schłodzenie skóry, które zapewnia ochronę naskórka przed poparzeniem i przygotowuje skórę do promieniowania IR,

•    II FAZA – podgrzanie kolagenu zawartego w skórze właściwej,

•    III FAZA – ponowne schłodzenie obszaru zabiegowego zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno.

 

Jak długo trwa zabieg Zaffiro®?

Termolifting zajmuje od 40 do 90 minut. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od tego, jaki obszar ciała obejmuje terapia.

Zabiegu Zaffiro® nie należy wykonywać w następujących sytuacjach:
• przy otwartych ranach,
• przy aktywnych procesach nowotworowych (do oceny lekarza),
• u kobiet będących w ciąży,
• u osób mających metalowe implanty w obrębie skóry poddanej zabiegowi,
• u osób po zabiegach wszczepienia złotych nici.

Termolifting Zaffiro® to zabieg bezpieczny, potwierdzony badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.


 

Jak postępować po zabiegu?

Po wykonaniu termoliftingu skóra może być zaróżowiana i rozgrzana, tak samo jak to zdarza się w przypadku delikatnego opalenia na słońcu. Nie ma jednak listy zaleceń czy przeciwwskazań, do których należy stosować się po wykonaniu zabiegu, od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.


Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Klinika Esteticmed.pl od lat specjalizuje się w walce ze skutkami starzenia się skóry.  Zaffiro® to kolejne już urządzenie Hi-Tech w ofercie kliniki Esteticmed.pl służące do niechirurgicznego i bezbolesnego termo-liftingu skóry zarówno twarzy jak i ciała.

Inne terapie wykorzystujące efekt termo-liftingu:

Z uwagi na fakt, iż synteza kolagenu leży u podstaw mechanizmu działania Zaffiro® w Esteticmed.pl zalecamy szereg ściśle wyselekcjonowanych terapii towarzyszących i uzupełniających. Nasze głębokie zrozumienie i analiza tego procesu oraz medyczne podejście do odmładzania naszych pacjentów - wzmacnia i przyspiesza oraz utrwala efekty terapii Zaffiro®:
•    Hydrobalans - terapia minimalnie usieciowanym kwasem hialuronowym Restylane Vital Light® - max nawilżająca i optymalizująca środowisko komórkowe w tkankach poddanych terapii.
•    Terapia z użyciem laserów fraksyjnych – pozwala na powstanie nowych populacji komórek w dotkniętej procesem starzenia skórze – które sprawniej syntetyzują kolagen i lepiej reagują na stymulację Zaffiro® (termolifting)
•    Z uwagi na niezbędność witaminy C jako kofaktora w procesie syntezy kolagenu zalecamy miejscową i doustną suplementację witaminy C. Zapewniamy całą linię specjalistycznych dermo preparatów z wysokimi stężeniami wit C oraz odpowiednie suplementy diety.


Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Jedynie w niewielkiej liczbie przypadków mogą pojawić się obrzęki czy zaczerwienienia wokół obszaru zabiegowego, jednak zanikają one w ciągu kilku dni.


Nagrody i wyróżnienia

Termolifting Zaffiro to laureat konkursu PerfectLine2009 SPA Business w kategorii „Urządzenia kosmetyczne do zabiegów na twarz i ciało”.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym CENNIKIEM. 

 

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Termolifting - Zaffiro